Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

За інформацією МОН України, здобувачам освіти, науково-педагогічним працівникам та співробітникам пропонується ознайомитися з матеріалами, які було підготовлено та адаптовано у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:

1. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри;
  2. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді
  3. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті
  4. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:
  • Захист дітей онлайн;
  • Сексуальний шантаж;
  • Секстинг;
  • Секс-чатинг;
  • Грумінг;
  • Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти.

Усі матеріали Проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні», доступні на сайті Офісу Ради Європи, які можуть використовуватися науково-педагогічними працівниками та практичними психологами під час проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо запобігання насильства.

25 листопада відкриттям експозиції «Річ у тім» у Житомирі стартував міський етап Всеукраїнської акції «16 днів проти гендерного насильства». Організатори акції – Головне управління національної поліції в Житомирській області та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради.

На виставці представлено 16 предметів, які мали місце в реальних подіях, пов’язаних з домашнім насильством. Поруч з експонатами, розміщеними на виставці, розміщені QR-коди. Відсканувавши їх, можна почути реальні історії людей, які постраждали від домашнього насильства або стали його свідками.

Експозицію можна відвідати онлайн.

План заходів міського етапу всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Нагадаємо ключові дати, що є ключовими елементами Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства  є порушенням прав людини:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
  • 1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗВЕРНЕНЬ, СКАРГ ТА ЗАЯВ

Телефон довіри Національної  гвардії України (044) 226-22-52

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

Громадська організація «Ла Страда» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)

Національна дитяча «гаряча» лінія

Наразі лінія працює у будні з 12:00 до 16:00

0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).

Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

Номери телефону – 527 (з мобільного) та 0 800 505 501 (з мобільного або стаціонарного).

Урядова «гаряча лінія»

1545, Для громадян України, які перебувають за кордоном: +38 (044) 284-19-15

Загальнонаціональна «гаряча лінія» з питань ВІЛ/СНІД

Номер телефону 0-800-500-451 (працює цілодобово)